30+ års erfaring med hund

Fjellanger Hundesenter AS (FHS) ligger i dag i Åsen ved Lysekloster. Senteret ble startet i Os utenfor Bergen i 1988 av cand.scient. Rune Fjellanger. Siden den gang har Fjellanger utviklet seg til et allsidig hundesenter med tilbud innen blant annet kurs, trening, pensjonat, oppdrett og utdanning.

Ta kontakt

Våre ansatte

Daglig leder 

Rune Fjellanger

Bookingansvarlig

Silje Mari Krossnes

Hundefører i NSH

Ida Holthe

Instruktør

Maria Sjursen

Instruktør

Siv Mari Midttun

Instruktør

Merethe Tørresen

Lærling

Julie Kristiansen

Et fagmiljø som lærer videre

Kunnskap har vært en viktig del av Fjellanger helt siden oppstarten. I dag arbeider vi med kurs, instruktørutdanning, fagutdanning og opplæring av lærlinger i dyrefaget. Det gjør at vi ikke bare jobber med hund hver dag, men også deler erfaringen videre med de som ønsker å lære mer eller jobbe profesjonelt med dyr.

Les om utdanningsmuligheter

Et aktivt miljø i Lysekloster

Noen kommer hit for første gang med en valp, mens andre har trent hund i mange år. Felles for alt som skjer på Fjellanger er ønsket om å skape et godt miljø for læring, aktivitet og utvikling. Her møtes hundeeiere til kurs og trening, hunder kommer på pensjonat, og Fjellangerhallen brukes til både egentrening, treningsgrupper, kurs og arrangementer. 

Les om Fjellangerhallen
Ta kontakt 

Har du spørsmål om tilbudene våre eller ønsker du å komme i kontakt med oss? Send oss gjerne en henvendelse via kontaktskjemaet nedenfor, så hjelper vi deg videre.